TikTok-ը ցանկանում է գործարքի գնալ ԱՄՆ-ի հետ, որպեսզի խուսափի վաճառվելուց
Ամերիկացի օրենսդիրները եւ TikTok-ը մշակում են պլան, որի համապատասխան՝ հավելվածը փոփոխություններ կմտցնելու տվյալների անվտանգության եւ կառավարման հարցում, ինչի շնորհիվ մայր ընկերությունից՝ չինական ByteDance-ից, չի պահանջվի վաճառել այն, գրում է New York Times-ը։
TikTok-ը եւ Բայդենի վարչակազմը նախնական համաձայնություն են կնքել՝ լուծելու համար ազգային անվտանգության խնդիրները, բայց դեռեւս պետք է որոշում կայացնեն պոտենցիալ համաձայնագրի շուրջ։
TikTok-ը վաղուց մանրակրկիտ ուսումնասիրության է ենթարկվում ամերիկյան օրենսդիրների կողմից, որոնք կասկածում են, որ չինական հավելվածում օգտատերերի տվյալները պաշտպանված չեն։

TikTok хочет договориться с США, чтобы избежать продажи
Американские законодатели и TikTok разрабатывают план, в соответствии с которым приложение внесет изменения в безопасность данных и управление, не требуя от материнской компании, китайской ByteDance, его продажи, пишет New York Times.
TikTok и администрация Байдена разработали предварительное соглашение для решения проблем национальной безопасности, но все еще принимают решение о потенциальном соглашении.
TikTok уже давно подвергается тщательному анализу со стороны американских законодателей, которые ставят под сомнение защиту пользовательских данных китайским приложением.