ՀՀ պետական 2 գերատեսչության ՏՏ լուծումները մրցանակի են արժանացել Վրաստանում
Հայկական պետական մարմիններում իրականացված երկու ՏՏ լուծումներ մրցանակի են արժանացել Վրաստանի 12-րդ ամենամյա ՏՏ և նորարարության տարածաշրջանային միջոցառմանը, որն անցկացվել է դեկտեմբերի 1-2-ը Թբիլիսիում։
«Ամենալայն կիրառում ունեցող էլեկտրոնային կառավարման ծառայություն անվանակարգում» հաղթող է ճանաչվել Էլեկտրոնային կառավարման ենթակառուցվածքների ներդրման գրասենյակի e-request.am էլեկտրոնային հարցումների միասնական պորտալը։
«Ամենահաջողակ ենթակառուցվածքային լուծում անվանակարգում» հաղթող է ճանաչվել Պետական եկամուտների կոմիտեի e-VAT համակարգը։
Հայկական պատվիրակությունում ներառվել էին ՀՀ արդարադատության, Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունների, Էկոնոմիկայի նախարարության Ձեռներեցության և նորարարության ազգային կենտրոնի, Էլեկտրոնային կառավարման ենթակառուցվածքների ներդրման գրասենյակի (ԷԿԵՆԳ ՓԲԸ) ներկայացուցիչները։
Մրցանակաբաշխությանը ներկա է եղել նաև Վրաստանում ՀՀ դեսպանության ներկայացուցիչ Ավետիք Հարությունյանը, որը ողջունել է հայկական պատվիրակությանը և ընդգծել թվային տնտեսության և տարածաշրջանային ծրագրեր, ենթակառուցվածքներ նախագծելու և կառուցելու, նորարարության բնագավառներում Հայաստանի և Վրաստանի միջև խորացող փոխգործակցության կարևորությունը։

Two IT solutions implemented in Armenian government agencies received awards at the 12th annual regional IT and innovation event in Georgia, which took place on December 1-2 in Tbilisi.
The electronic inquiry portal e-request.am of the Department of E-Government Infrastructure Implementation was declared the winner in the nomination "E-Government Service with the widest application."
The e-VAT system of the State Revenue Committee was announced the winner in the nomination "The most successful infrastructure solution."
The Armenian delegation was composed of the representatives of the Armenian Ministry of Justice, Ministry of High Technologies Industry, National Center for Entrepreneurship and Innovation of the Ministry of Economy and the Department of Introduction of Electronic Governance Infrastructure (CJSC "EKENG").
The representative of the Armenian Embassy in Georgia Avetik Harutyunyan also attended the award ceremony, welcoming the Armenian delegation and stressing the importance of deepening cooperation between Armenia and Georgia in the field of digital economy and regional projects, infrastructure design and construction. and innovation.