Ցյուրիխում բացվել է Թումո կենտրոն
Ցյուրիխում Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների հայկական դպրոցի կենտրոն է բացվել, որտեղ սովորելու է ավելի քան 700 երեխա։
Ինչպես հայտնում է Թումոյի ֆեյսբուքյան էջը, նոր կենտրոնի կրթական ծրագիրը նույնն է, ինչ Հայաստանում. այն ներառում է 8 ուղղություն՝ ծրագրավորում, դիզայն, ճարտարագիտություն և այլն։
TUMO-Zurich-1.jpg (359 KB)
Նշենք, որ սա 9-րդ Թումո կենտրոնն է արտասահմանում, բայց առաջինը՝ Շվեյցարիայում։ Թումո կենտրոններ ներկայումս գործում են Մոսկվայում, Փարիզի Լիոնում, Բեռլինում, Բեյրութում և մի շարք այլ քաղաքներում։ Ինչ վերաբերում է Հայաստանին, ապա կենտրոններ կան Երևանում, Գյումրիում, Դիլիջանում և Ստեփանակերտում։

New Tumo Center opens in Zurich
Tumo Armenian School of Creative Technologies Center opened in Zurich, where more than 700 children will study.
According to the Tumo Facebook page, the educational program of the new center is the same as in Armenia: it includes 8 areas, including programming, design, engineering, and others.
TUMO-Zurich-1.jpg (359 KB)
That this is the ninth Tumo center abroad, but the first in Switzerland. The Tumo centers currently operate in Moscow, Paris Lyon, Berlin, Beirut and a number of other cities. As for Armenia, there are centers in Yerevan, Gyumri, Dilijan and Stepanakert.