Ցյուրիխում բացվել է Թումո կենտրոն
Ցյուրիխում Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների հայկական դպրոցի կենտրոն է բացվել, որտեղ սովորելու է ավելի քան 700 երեխա։
Ինչպես հայտնում է Թումոյի ֆեյսբուքյան էջը, նոր կենտրոնի կրթական ծրագիրը նույնն է, ինչ Հայաստանում. այն ներառում է 8 ուղղություն՝ ծրագրավորում, դիզայն, ճարտարագիտություն և այլն։
TUMO-Zurich-1.jpg (359 KB)
Նշենք, որ սա 9-րդ Թումո կենտրոնն է արտասահմանում, բայց առաջինը՝ Շվեյցարիայում։ Թումո կենտրոններ ներկայումս գործում են Մոսկվայում, Փարիզի Լիոնում, Բեռլինում, Բեյրութում և մի շարք այլ քաղաքներում։ Ինչ վերաբերում է Հայաստանին, ապա կենտրոններ կան Երևանում, Գյումրիում, Դիլիջանում և Ստեփանակերտում։

В Цюрихе открылся Новый центр Tumo
В Цюрихе открылся Центр армянской школы креативных технологий Tumo, где будет обучаться более 700 детей.
Как сообщается на странице Tumo в Facebook, образовательная программа нового центра такая же, как и в Армении: она включает 8 направлений, в том числе программирование, дизайн, инженерии и так далее).
TUMO-Zurich-1.jpg (359 KB)
Отметим, что это уже девятый центр Tumo за рубежом, но первый в Швейцарии. Центры на сегодняшний день действуют в Москве, Париже Лионе, Берлине, Бейруте и в ряде других городов. Что касается Армении, здесь центры действуют в Ереване, Гюмри, Дилижане и Степанакерте.