Որո՞նք են մարտի ամենաարդյունավետ Android սմարթֆոնները․ AnTuTu-ի վարկանիշային ցանկը
Հայտնի AnTuTu կայքը հրապարակել է Android օպերացիոն համակարգով աշխատող ամենաարդյունավետ ֆլագման սմարթֆոնների ամենամսյա վարկանիշը։ 2024-ի մարտի վարկանիշում լուրջ փոփոխություններ են գրանցվել։ Մասնավորապես փոխվել է նախորդ ցուցակի առաջատարը։
Առաջին տեղն զբաղեցրել է Qualcomm Snapdragon 8 Gen3-ի հիման վրա ստեղծված Asus ROG 8 Pro սմարթֆոնը։ Oppo Find X7-ը, որը երկու ամիս անընդմեջ գլխավորում էր վարկանիշային աղյուսակը, մարտին փոքր-ինչ զիջել է դիրքերը և զբաղեցրել միայն երկրորդ տեղը:
«Լինելով ունիվերսալ հեռախոս, բոլոր առումներով բավականին կայուն, այն դեռ մնում է ակտուալ առաջատար բջջային հեռախոս: Շատ մրցակցային ընտրություն: Երրորդ տեղում մնացել է Qualcomm Snapdragon 8 Gen3-ի վրա հիմնված iQOO 12-ը»,- նշել է AnTuTu-ն։
antutu flagmans.png (492 KB)
Ցուցակի հաջորդ տեղերում են Red Magic 9 Pro+, Vivo X100 Pro, iQOO Neo9 Pro, iQOO 12 Pro, Vivo X100, Nubia Z60 Ultra և Oppo Find X7 Ultra սմարթֆոնները:
AnTuTu-ն հրապարակել է նաև ամենաարդյունավետ ենթաֆլագմանային սմարթֆոնների վարկանիշային ցանկը, որտեղ նույնպես առաջատարի փոփոխություն է տեղի ունեցել՝ հունվարից ի վեր առաջին անգամ։
Մարտի ցուցակում առաջին տեղն զբաղեցրել է Snapdragon 7+ Gen 3 հարթակի վրա հիմնված OnePlus Ace 3V մոդելը, իսկ վարկանիշի նախկին առաջատար Redmi K70E-ն այժմ զբաղեցնում է երկրորդ տեղը։ Այնուհետև շարքը շարունակում են Realme GT Neo5 SE, Redmi Note 12 Turbo, OPPO Reno11 5G, iQOO Neo 7 SE, iQOO Z8, Redmi Note 12T Pro, OnePlus Ace Racing Edition և Honor 100 սմարթֆոնները:
Antutu.jpg (195 KB)
AnTuTu-ն ակնկալում է վարկանիշի հետագա փոփոխություններ, քանի որ մեկը մյուսի հետևից հայտարարվում են տարբեր ենթաֆլագման սմարթֆոնների մասին, որոնք հագեցած են Snapdragon 7+ Gen3-ով:
Վիճակագրությունը հավաքված 2024-ի մարտի 1-ից մինչև մարտի 31-ի տվյալներից։ AnTuTu վարկանիշում օգտագործվում են միջին, ոչ թե առավելագույն միավորները: Յուրաքանչյուր սմարթֆոնի համար հաշվի են առնվել առնվազն 1000 թեստի արդյունքներ՝ ավելի քիչ թեստեր ունեցող մոդելները ներառված չեն վարկանիշում։

The well-known website AnTuTu has published the monthly rating of the most effective flagship smartphones running on the Android operating system. Serious changes were registered in the rating of March 2024. In particular, the leader of the previous list has changed.
The first place was taken by the Asus ROG 8 Pro smartphone based on Qualcomm Snapdragon 8 Gen3. The Oppo Find X7, which topped the rankings for two months in a row, slipped slightly in March to only second place.
“Being a universal phone, quite stable in all aspects, it still remains a relevant flagship mobile phone. Very competitive selection. "iQOO 12 based on Qualcomm Snapdragon 8 Gen3 remained in the third place," AnTuTu noted.
antutu flagmans.png (492 KB)
Red Magic 9 Pro+, Vivo X100 Pro, iQOO Neo9 Pro, iQOO 12 Pro, Vivo X100, Nubia Z60 Ultra and Oppo Find X7 Ultra are next on the list.
AnTuTu also published the rating list of the most efficient sub-flagship smartphones, where the leader also changed for the first time since January.
The OnePlus Ace 3V model based on the Snapdragon 7+ Gen 3 platform took the first place in the March list, and the former leader of the rating, the Redmi K70E, now occupies the second place. Realme GT Neo5 SE, Redmi Note 12 Turbo, OPPO Reno11 5G, iQOO Neo 7 SE, iQOO Z8, Redmi Note 12T Pro, OnePlus Ace Racing Edition and Honor 100 smartphones continue the series.
Antutu.jpg (195 KB)
AnTuTu expects further ranking changes as various sub-flagship smartphones equipped with Snapdragon 7+ Gen3 are announced one after the other.
Statistics collected from March 1 to March 31, 2024. AnTuTu rating uses average scores, not maximum scores. At least 1000 test results were taken into account for each smartphone, models with fewer tests are not included in the rating.